★☆☆☆☆
bad product
Cesar acosta—November 29, 2025✓ Verified purchase
Don't buy this, it doesn't work, it arrived in very bad condition Read more





Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude 5480 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 5120 x 2880 |
| max_screen_resolution | 5120x2880 |
| processor | 2.4 GHz core_i5 |
| ram | 8 DDR4 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11n |
| number_of_usb_20_ports | 1 |
| best_sellers_rank | #8,286 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #247 in Renewed Laptops #805 in Renewed Computers & Accessories #1,015 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | September 18, 2019 |



Product video 1
Don't buy this, it doesn't work, it arrived in very bad condition Read more





Great looking. came with win 11. FAST little machine. Exactly what was needed at a great price. As always, service was excellent. Arrived and in use less than 48 hrs after order. Did I say it was FAST!!!!SAVED Read more