
Amazon Renewed
Dell Latitude 5580 Intel Core i5-7300U X2 2 6GHz 8GB 256GB SSD 15 6 Black Renewed
$179.00$1309.99
$179.00
Was $1309.99Save $1130.99
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold bySupremeDealsCR
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 520 |
| Hard Disk Description | SSD |
| Resolution | 1080p |
| Item Weight | 4.19 Pounds |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| ram | 8 GB DDR4 |
| memory_speed | 2.6 GHz |
| hard_drive | SSD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics 520 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11abg, Bluetooth |
| best_sellers_rank | #26,987 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #1,105 in Renewed Laptops #3,045 in Renewed Computers & Accessories #4,082 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | November 19, 2023 |
Ask about this product
From the brand



Product videos
Product video 1
Customer reviews
5.01 ratings
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed