
Amazon Renewed
Dell Latitude 7280 Intel Core i5-7300U X2 2 6GHz 8GB 128GB SSD 12 5 Black Renewed
$165.99
About this item
- Latitude 7280 Laptop 12.5" Non-Touch Screen
- Intel Core i5 7th Gen i5-7300U 2.6GHz (3.5GHz With Turbo Boost)
- 128 GB SSD Hard Drive & 8GB RAM Memory
- 1366x768 HD resolution Non-Touch with an integrated Webcam and an integrated graphics chip
- Wireless Wifi & Bluetooth
$165.99
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold bycables4computer
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Hard Disk Size | 128 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | HD Audio |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 12.5 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 |
| processor | 3.5 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB DDR4 |
| memory_speed | 2.6 GHz |
| hard_drive | 128 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| graphics_card_ram_size | 1 GB |
| wireless_type | 802.11abg, Bluetooth |
| date_first_available | August 22, 2018 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed