
Amazon Renewed
Dell Latitude 7320 Laptop 13 3 1920x1080 FHD Core i5-1145G7-256GB SSD Hard Drive - 8GB RAM 4 cores
$265.22$1429.99
About this item
- Dell Latitude 7320 Laptop 13.3" Touch Screen Carbon Fiber
- Intel Core i5 11th Gen i5-1145G7 Quad-Core Processor 2.6GHz (4.4GHz With Turbo Boost)
- 256GB SSD Hard Drive & 8GB RAM Memory
- 1920x1080 FHD resolution Touch with an integrated Webcam and an integrated graphics chip
- Wireless Wifi & Bluetooth. Windows 11 Professional
$265.22
Was $1429.99Save $1164.77
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude 7320 Laptop |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Color | Carbon Fiber |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Integrated Graphics |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 13.3 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 MP |
| processor | 2.6 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB DDR4 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel Integrated Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| graphics_card_ram_size | 1.00 |
| wireless_type | Bluetooth |
| date_first_available | July 14, 2022 |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed