great price and product
Wonderful service. I ended up returning it because I fixed my old one with a charger cord Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Carbon Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro in S Mode |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 4.6 GHz |
| Hard Disk Description | 512GB NVMe M.2 SSD |
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 4.6 GHz core_i5 |
| ram | 16 GB |
| hard_drive | 512 GB 512GB NVMe M.2 SSD |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ax |
| best_sellers_rank | #38,756 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #5,943 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | August 5, 2025 |
Product video 1
Wonderful service. I ended up returning it because I fixed my old one with a charger cord Read more
work’s good, very fast. Read more
The laptop was built to the specifications that the Seller stated. I haven't had it long enough to tell if the processor is fast. The one thing I have a bit of an issue with is that the Seller said this computer was originally priced at $2,400. I am struggling to believe that is true but I can't say positively one way or the other. Read more
Muy buen producto Read more
Disappointed in the display, and needing to only use Dell's round connector for charging. Would have returned it but waited too long to open package and start using. Read more
Laptop seem renewed it has dirt every where, plus it did not contain the hub as mentioned in the description. Going to return it. Read more
I bought this laptop for my son. He loves it. Perfect touchscreen feature,it is a must have. Read more