★★★★★
Bathroom mat
Gary Gruenberg—May 15, 2025
Love it!! Thin and comfy Read more
Departments

Deparnit
In Stock
In Stock
| Brand | Deparnit |
|---|---|
| Size | 17"x35" |
| Material | Diatomite |
| Weave Type | Machine Made |
| Pile Height | Low Pile |
| brand | Deparnit |
|---|---|
| size | 17"x35" |
| material | Diatomite |
| weave_type | Machine Made |
| pile_height | Low Pile |
| construction_type | Machine Made |
| back_material_type | Rubber |
| color | Dark Grey |
| indooroutdoor_usage | Indoor |
| is_stain_resistant | No |
| product_care_instructions | Spot Clean Only |
| pattern | Solid |
| shape | Oval |
| product_dimensions | 35"L x 17"W |
| rug_form_type | Bath Mat |
| style | Modern |
| material_feature | Super Absorbent, Quick Dry, Durable |
| number_of_packs | 1 |
| item_weight | 1.34 pounds |
| manufacturer | Jieka |
| best_sellers_rank | #2,344,731 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) #7,214 in Bath Rugs |
| date_first_available | December 17, 2024 |












Product video 1
Love it!! Thin and comfy Read more