Bien
Muy buena Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude 5000 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Carbon Fiber |
| Hard Disk Size | 128 GB |
| CPU Model | Celeron |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Chrome OS |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | UHD Graphics 610 |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 Pixels |
| processor | celeron |
| hard_drive | 128 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics 610 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | UHD Graphics 610 |
| wireless_type | 802.11ac, Bluetooth |
| best_sellers_rank | #18,589 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #734 in Renewed Laptops #2,043 in Renewed Computers & Accessories #2,735 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | December 27, 2021 |



Product video 1
Muy buena Read more
I like it so far it’s working well for me Read more
It did not work, had to go to a specialist and it cost a fortune and still didn’t work….. Read more
Bought this laptop for My daughter and it work very well. No complaints at allá. Read more
Returned this one because I couldn't get the touchscreen to work. Read more
I got the laptop for my grandson. And he loved it. It was a great price and even better computer. Would definitely buy another one in the future. Read more
The seller was very punctual on the deliver,The laptop works great,like brand new. Read more
Got laptop and within 5 minutes was stuck in test mode. Return action same day for refund. Read more