Great laptop
Above expectations. Excellent smaller laptop for traveling Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude 7390 |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i7 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | HD Graphics |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 13.3 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 8 |
| max_screen_resolution | 1366x768 |
| processor | 1.9 GHz core_i7 |
| ram | 8 GB DDR4 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| number_of_usb_20_ports | 2 |
| best_sellers_rank | #19,832 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #789 in Renewed Laptops #2,186 in Renewed Computers & Accessories #2,943 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | October 2, 2019 |



Product video 1
Above expectations. Excellent smaller laptop for traveling Read more
Sharp display, fast, light weight. Dead battery on this refurb. Read more
The product looked good and the battery was charged 100%. So i set it up. Even though the laptop was plugged in for a while thd battery went to 0%. I realized then that the laptop did not charge. It can be used as workststation but not as a laptop. Read more
La laptop tiene el Centro de carga suelto o quebrado. Al momento de querer cargarla no se puede. Y aparecen unos codigos de error. Read more

