Broke corner
No broken corner Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude E7270 |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 240 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 12.5 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 |
| processor | 2.4 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB SDRAM |
| hard_drive | 240 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11abg, 802.11ag, 802.11bgn |
| average_battery_life_in_hours | 4 Hours |
| best_sellers_rank | #16,190 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #619 in Renewed Laptops #1,758 in Renewed Computers & Accessories #2,300 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | September 26, 2016 |



Product video 1
No broken corner Read more
Computer does not start it does not work. Buyer beware. Called Amazon for tec support for this item as advertised they sent me a number to dell and they told me if I wanted it fixed it would be $99.00 that this product is out of support and warranty. Read more

No one builds laptop better then Dell Read more