
Amazon Renewed
Dell Latitude E5570 Intel Core i5-6200U X2 2 3GHz 8GB 128GB SSD 15 6 Black Renewed
$199.60
$199.60
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byRefurb Tech Deals
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 128 GB |
| CPU Model | Core i5 6200U |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 2.3 GHz |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 2.3 GHz core_i5_6200u |
| ram | 8 GB DDR4 |
| memory_speed | 2.3 GHz |
| hard_drive | 128 GB SSD |
| card_description | Integrated |
| average_battery_life_in_hours | 8 Hours |
| best_sellers_rank | #57,805 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #2,444 in Renewed Laptops #6,623 in Renewed Computers & Accessories #9,521 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | December 28, 2016 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed