★☆☆☆☆
can’t use it
Victoriea—March 13, 2024✓ Verified purchase
It’s a company computer. Can’t get past the sign in screen Read more

Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Unknown |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Special Feature | Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 12.5 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 2.4 GHz |
| ram | 8 GB DDR SDRAM |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11abg, Bluetooth |
| average_battery_life_in_hours | 8 Hours |
| best_sellers_rank | #65,005 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #2,768 in Renewed Laptops #7,440 in Renewed Computers & Accessories #10,867 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | December 8, 2018 |



Product video 1
It’s a company computer. Can’t get past the sign in screen Read more

so far this computer is working just perfect I am happy with this purchase I made a great choice. thank you Read more