★★★★★
Five Stars
Donovan L. Cooper—December 16, 2017✓ Verified purchase
Finally got a computer that works with a great service contract Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5-6300U |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Special Feature | Speakers |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 |
| processor | 2.4 GHz core_i5_6300u |
| ram | 8 GB DDR3 |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11abg, Bluetooth |
| best_sellers_rank | #203,547 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #8,993 in Renewed Laptops #22,942 in Renewed Computers & Accessories #37,186 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | January 30, 2017 |
Product video 1
Finally got a computer that works with a great service contract Read more