Dell does it again
Easy to setup , fast with a small footprint Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Core i5-12400T |
| CPU Speed | 1.8 GHz |
| Cache Size | 18 MB |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 770 |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Personal computer design type | Mini PC |
| screen_resolution | 4096 x 2160 |
|---|---|
| max_screen_resolution | 4096x2160 |
| processor | 1.8 GHz core_i5_12400t |
| ram | 16 GB DDR4 |
| hard_drive | 512 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel UHD Graphics 770 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| number_of_usb_20_ports | 2 |
| number_of_usb_30_ports | 4 |
| best_sellers_rank | #4,460 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #179 in Mini Computers |
| date_first_available | October 3, 2025 |
Product video 1
Easy to setup , fast with a small footprint Read more
Excellent value for an excellent computer which is fully capable of doing everything I would need a computer to do. Small enough to be on the desktop rather than under it. Very happy with my purchase. Read more
The computer was perfect in a box of Dell, new. Just a delay of 2 days for the shipping in Florida. Read more
So far it's been working fine but I do believe this was not new. Minimal packing and no documentation. I will test it for a couple of weeks and then return it if there is an issue. I'm disappointed that it was not new in the box and seriously debating whether or not to keep it. Read more
No complicated setup required. Perfect straight out of the box. Read more
Handles graphics-intensive games beautifully. No lag or stuttering noticed. Read more