Tal cual la descripción
Buen producto buenas condiciones Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Chromebook |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Color | Black |
| CPU Model | Celeron |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Chrome OS |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| standing_screen_display_size | 13.3 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 Pixels |
| processor | 1.6 GHz celeron |
| ram | 4 GB DDR3 |
| memory_speed | 1866 MHz |
| hard_drive | SSD |
| graphics_coprocessor | Intel |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| graphics_card_ram_size | 4 GB |
| wireless_type | 802.11ac |
| average_battery_life_in_hours | 10 Hours |
| best_sellers_rank | #19,901 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #799 in Renewed Laptops #2,201 in Renewed Computers & Accessories #2,955 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | March 6, 2018 |



Product video 1
Buen producto buenas condiciones Read more
I was a little bit worried about this computer based off the reviews . but I gave this product the benefit of the doubt and I ordered it, it came very securely packaged and I had high hopes. When I first opened the computer, it worked perfectly fine. I began to set it up and everything. Not even 10 minutes later, I walked away. And I came back to a black screen. I assumed it died at first, so I plugged it in. After having it on the charger for about an hour, I started to hear a weird clicking sound coming from the computer. It would not turn on or anything. I waited almost 6 hours for it to work. I quickly started my return process. This product is a waste of time. Read more
Arrived quickly and works fine! It's a decent work computer especially for the price! Pretty affordable too! Read more
The product , is unable to be upgraded. Read more
1. Wrong power cable included 2. Letter N on keyboard stuck Read more
The media could not be loaded. Doesn't work all it'll do is cuton and off Read more
got it fast works like it should Read more
It's a chrome book not a laptop. Read more