★★★★★
Very nice
Jenny—October 29, 2024✓ Verified purchase
It works nice, it is fast, nice touch screen, perfect computer! Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Latitude 3380 |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Color | Grey Black |
| CPU Model | Core i3 |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | HD Graphics |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 520 |
| standing_screen_display_size | 13.3 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 Pixels |
| processor | 2 GHz core_i3 |
| ram | 4 GB DDR4 |
| memory_speed | 2133 MHz |
| hard_drive | SSD |
| graphics_coprocessor | Intel HD Graphics 520 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11g |
| number_of_usb_20_ports | 2 |
| number_of_usb_30_ports | 1 |
| best_sellers_rank | #161,739 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #29,348 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | April 18, 2017 |





Product video 1
It works nice, it is fast, nice touch screen, perfect computer! Read more
Updated the Windows and installed all the drivers from Dell website. Works like a charm. My son is very happy with the speed and reliability. Read more
Laptop came in perfect condition, works amazing, very satisfied. Read more