
Dell
Dell Vostro 3520 Business Laptop 15 6 HD Display Intel Core i5-1135G7 Processor 32GB DDR4 RAM 512GB PCIe
$799.99
About this item
- 【High Speed RAM And Enormous Space】32GB high-bandwidth RAM to smoothly run multiple applications and browser tabs all at once; 512GB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive allows to fast bootup and data transfer.
- 【Processor】Intel Core i5-1135G7 (4 Cores, 8 Threads, 8MB Intel Smart Cache, Base Frequency at 2.40 GHz, Up to 4.20 GHz with Intel Turbo Boost Technology)
- 【Display】15.6", HD (1366 x 768), 60Hz, Non-Touch, AG, WVA, LED-Backlit, Narrow Border
- 【Tech Specs】1 x USB 2.0 Type-A, 2 x USB 3.2 Type-A, 1 x HDMI 1.4, 1 x Audio Jack, 1 x RJ-45; SD card reader; Webcam
- 【Operating System】Windows 11 Pro - Get all the features of Windows 11 Home operating system plus enterprise-grade security, powerful management tools like single sign-on, and enhanced productivity with remote desktop and Cortana
$799.99
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byTrueSpec
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Vostro |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| Ram Memory Installed Size | 32 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 15.6 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| max_screen_resolution | 1366x768 Pixels |
| processor | 2.4 GHz core_i5_family |
| ram | 32 GB DDR4 |
| hard_drive | 512 GB SSD |
| graphics_coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11ac, Bluetooth |
| number_of_usb_20_ports | 1 |
| number_of_usb_30_ports | 2 |
| best_sellers_rank | #43,566 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #6,834 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | July 27, 2022 |
Ask about this product
Product videos
Product video 1
Customer reviews
4.3
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed