★★★★★
Great TV
Northwest Convert—December 26, 2025
Great TV but the delivery company was terrible. Read more
Departments

Samsung
In Stock
In Stock
| Screen Size | 100 Inches |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Display Technology | Neo QLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Special Feature | NQ4 AI Gen2 Processor, Quantum Matrix Technology Core, Auto HDR Remastering, Wide Viewing Angle, Supreme UHD Dimming, Real Depth Enhancer, Motion Xcelerator 144Hz, Film Mode, 4K AI Upscaling, Color Booster Pro, Dolby Atmos, OTS Lite, Q-Symphony Pro, Active Voice Amplifier Pro and Adaptive Sound Pro, Bluetooth Audio, 360 Audio, Tizen Smart TV, Multiple AI Assistant Compatible, Samsung Health, VESA 600mm x 400mm, Wi-Fi 5, 4 x HDMI , 2 x USB-A, Eco Sensor, Auto Power Saving/Off, BT SolarCell Remote See more |
| Product Dimensions | 16.4"D x 87.8"W x 52.5"H |
| Supported Internet Services | Netflix, Prime Video, Disney+, Hulu, Apple TV, YouTube, HBO Max, Peacock, Sling, and More |
| Model Name | QN100QN80FFXZA |
| Color | Titan Black |
| brand_name | Samsung |
|---|---|
| item_weight | 132.9 Pounds |
| product_dimensions | 16.4 x 87.8 x 52.5 inches |
| item_model_number | BNDL_QN100QN80FF-WRTY3-AMBER-SC |
| color_name | Titan Black |
| specification_met | Energy Star Compliant |
| special_features | NQ4 AI Gen2 Processor, Quantum Matrix Technology Core, Auto HDR Remastering, Wide Viewing Angle, Supreme UHD Dimming, Real Depth Enhancer, Motion Xcelerator 144Hz, Film Mode, 4K AI Upscaling, Color Booster Pro, Dolby Atmos, OTS Lite, Q-Symphony Pro, Active Voice Amplifier Pro and Adaptive Sound Pro, Bluetooth Audio, 360 Audio, Tizen Smart TV, Multiple AI Assistant Compatible, Samsung Health, VESA 600mm x 400mm, Wi-Fi 5, 4 x HDMI , 2 x USB-A, Eco Sensor, Auto Power Saving/Off, BT SolarCell Remote |
| speaker_type | Built-In |
| standing_screen_display_size | 100 Inches |
| best_sellers_rank | #176,220 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #191 in QLED TVs |
| date_first_available | September 11, 2025 |
Product video 1
Great TV but the delivery company was terrible. Read more
Great TV! Easy to install. Love it Read more
The picture quality and build quality is great. The colors are vibrant and the TV refresh rate is perfect. Read more