
ZwXy2V
ZwXy2V Bathroom Shelf Gold Shower Caddy Wall Mounted Aluminum Bathroom Shelves with Acrylic Front Fences for Kitchen Shower
$85.90
About this item
- Transform your space: Enhance your decor with our floating shelves and exude an elegant vibe.
- 【Sturdy and Durable Shower Shelf】The wall mounted shower organizer is made of acrylic board and space aluminum frame structure, which is not easy to rust and deform, strong and durable. The bright gold finish makes the bathroom shower even more beautiful.
- 【Thoughtful Design】Featuring anti-slip fences at the perfect height and corrugated acrylic board to prevent items from sliding off and the rounded corners dedign to ensure that it won't scratch your skin , this bathroom wall shelf is designed with your convenience and practicality in mind.
- 【Space Organizer】This shower shelf maximizes bathroom storage space. Its unique design perfectly fits into bathroom corners, offering you more storage options and helping to maintain an organized bathroom.
- 【No Drilling and Easy to Install】The shower shelf is held in place with non-marking strong adhesive, it can be easily installed in just 3 minutes without drilling or tools, ensuring no damage to the walls. Suitable for various smooth and flat surface walls, such as tile, marble, tempered glass, wood walls, or solid metal.
- 【Suitable for a Variety of Rooms】Modern design will bring unique and exquisite style. It can be widely used on bathroom, lavatory, kitchen, bedroom or anywhere else you want to display items, storing shampoo, shower gel, facial cleanser, potted succulents, spice, condiment, bottles, jars and more. The shower caddy can also be used as a gift for your family or friends
$85.90
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byzhangsy250811
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Mounting Type | Adhesive |
|---|---|
| Room Type | Bathroom |
| Shelf Type | Accent Shelf |
| Number of Shelves | 1 |
| Special Feature | Adjustable |
| Product Dimensions | 0.39"D x 0.39"W x 0.39"H |
| Shape | A-Shape |
| Brand | ZwXy2V |
| Size | 40CM |
| Assembly Required | No |
Technical specifications
| room_type | Bathroom |
|---|---|
| number_of_shelves | 1 |
| special_feature | Adjustable |
| product_dimensions | 0.39"D x 0.39"W x 0.39"H |
| brand | ZwXy2V |
| size | 40CM |
| number_of_items | 1 |
| manufacturer | ZwXy2V |
| included_components | Caster |
| model_name | ZwXy2V |
| item_weight | 1.76 ounces |
| color | One Color |
| item_model_number | ZwXy2V |
| date_first_available | October 31, 2025 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed