
ZwXy2V
ZwXy2V bathroom shelf Adhesive Shower Caddy No-Drilling Aluminium Shelf Modern Matt Bathroom Rack Shower Caddies White 50CM
$98.96
About this item
- Transform your space: Enhance your decor with our floating shelves and exude an elegant vibe.
- PREMIUM RUSTPROOF MATERIAL: This shower racks for inside shower feature Aluminum and thickened coating, which is not easy to rust, scratch-free, and durable for long-term use.
- LARGE CAPACITY: Available in 4 sizes (30/40/50/60CM). The shower rack can hold items including toothbrushes, toothpaste, shampoo, and soap in the bathroom; or use it to store supplies in your kitchen
- USE SAFETY: The heightened guard rail can effectively prevent your items from accidentally dropping down. With a smooth and easy-to-clean surface, you can just rinse the shower caddy and leave it to air dry.
- STRONG LOAD-BEARING: Our rust-proof shower caddy can easily hold up to 33 lb for a long time. Let shower storage shelves keep your bathroom necessities in place, securely and stably.
- DRILL-FREE INSTALLATION: Our shower organizer for the inside shower simply stick adhesives, no drilling, taking all 5 mins without any tools needed, no damage to the walls. The elegant design brings you a comfortable experience. (NOTE: Please install the shower caddy on smooth and sturdy surfaces.)
$98.96
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byzhangsy250811
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Mounting Type | Adhesive |
|---|---|
| Room Type | Bathroom |
| Shelf Type | Accent Shelf |
| Number of Shelves | 1 |
| Special Feature | Adjustable |
| Product Dimensions | 0.39"D x 0.39"W x 0.39"H |
| Shape | A-Shape |
| Brand | ZwXy2V |
| Size | 50CM |
| Assembly Required | No |
Technical specifications
| room_type | Bathroom |
|---|---|
| number_of_shelves | 1 |
| special_feature | Adjustable |
| product_dimensions | 0.39"D x 0.39"W x 0.39"H |
| brand | ZwXy2V |
| size | 50CM |
| number_of_items | 1 |
| manufacturer | ZwXy2V |
| included_components | Caster |
| model_name | ZwXy2V |
| item_weight | 1.76 ounces |
| color | White |
| part_number | ZwXy2V |
| item_model_number | ZwXy2V |
| item_package_quantity | 1 |
| special_features | Adjustable |
| batteries_required | No |
| date_first_available | October 31, 2025 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed