★★★★★
Speedy Delivery & Item as described
A.K. Uchida—December 9, 2019
Drive exactly as expected, deployed with no issues. Read more
Departments

Seagate
In Stock
In Stock
| Digital Storage Capacity | 300 GB |
|---|---|
| Hard Disk Interface | Serial Attached SCSI |
| Connectivity Technology | SAS |
| Brand | Seagate |
| Special Feature | SERVER SAS HDD |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Compatible Devices | SERVER |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Hard Disk Size | 300 GB |
| hard_drive | 300 GB Mechanical Hard Disk |
|---|---|
| best_sellers_rank | #1,947 in Internal Hard Drives #28,767 in Computer Internal Components |
Product video 1
Drive exactly as expected, deployed with no issues. Read more
product as described. Came with holder which was nice. Read more
plugged it in and fired right up and is working great!!!! Read more
Just as fast as advertised. Works great in an array as well. Read more