Excelente producto.
Excelente producto. Read more
Departments

Amazon Renewed
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Integrated |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1280 x 720 pixels |
| max_screen_resolution | 1280x720 |
| processor | 2.4 GHz core_i5 |
| ram | 8 GB |
| hard_drive | 256 GB SSD |
| card_description | Integrated |
| wireless_type | 802.11a, Bluetooth |
| best_sellers_rank | #7,797 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #227 in Renewed Laptops #744 in Renewed Computers & Accessories #952 in Traditional Laptop Computers |
| date_first_available | July 7, 2020 |



Product video 1
Excelente producto. Read more
Good laptop for the price. Small issue with a few pixels on the screen being discolored in a spot, but very minor. Throwing a bios error around Intel power management but appears it’s a common Dell issue. Usable nonetheless. Read more
Computer is working well at this point in time. Read more
I ordered a laptop with touch screen. Didn't get the correct one. Also the keyboard malfunctions. I'm am not satisfied with the purchase! Read more
I LIKE ALL OF IT Read more
I received Dell laptop from Amazon (Seller). Open up the laptop. Noticed something was wrong where SATA Drive located. There MVe SSD 256GB, been replaced. Poor installation mount to secured SSD with man made rubber or soft plastic loosely. Luck for me. I made a small hole I drill . To mount metal spacer with screw base hold the SSD more secured. Now, SSD secured Temperature range normal, and functional well on Windows 11. Read more


The Laptop keeps going to sleep. The power button seems to have not been renewed properly and the left mouse button seems to have also not been put back together properly. Read more
this was a refurbished unit. It was sold to me with a dead battery. I had to replace the battery Read more