
Amazon Renewed
Dell Latitude E7240 Intel Core i5-4300U 1 9GHz 4GB 128GBSSD 12 5 W Silver Renewed
$152.55
$152.55
In Stock
Delivery — Estimated 3–5 business days · Final delivery speed and cost are confirmed at checkout
Easy Returns · 30-day window
This order is a gift
In Stock
Secure
Checkout
Free
Returns
30-Day
Guarantee
Secure checkoutAll transactions are SSL-encrypted. Your payment info is never stored.
Free returnsReturn or replace within 30 days
Fast deliveryOrders ship within 1 business day and arrive in 4–8 days.
Buyer protectionIf your order arrives damaged or doesn't show up, we'll make it right.
24/7 supportOur team is here to help. Reach us anytime by email or chat.
Ships fromOur Warehouse
Sold byPrinter Ready USA
Returns
Easy Returns30-day return window
PaymentsSecure transaction
Currently unavailable
Easy Returns · 30-day window
Product details
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Hard Disk Size | 128 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Resolution | 720p |
| Item Weight | 3.2 Pounds |
| Processor Count | 2 |
| Graphics Processor Manufacturer | Intel |
| CPU Manufacturer | Intel |
Technical specifications
| standing_screen_display_size | 12.5 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1366 x 768 pixels |
| ram | 4 GB DDR3 |
| hard_drive | 128 GB SSD |
| chipset_brand | Intel |
| wireless_type | 802.11abg, Bluetooth |
| date_first_available | August 26, 2015 |
Ask about this product
Customer reviews
5.0
Customer reviews
Customers say
Customer summary is not available yet.
No reviews yet for this product.
Recently Viewed