Nice Computer!
Wonderful right out of the box! Read more
Departments

Dell
In Stock
In Stock
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model Name | Vostro 5490 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Gray |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i7 Family |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| standing_screen_display_size | 14 Inches |
|---|---|
| screen_resolution | 1920 x 1080 pixels |
| max_screen_resolution | 1920x1080 |
| processor | 4.9 GHz core_i7_family |
| ram | 16 GB DDR4 |
| memory_speed | 2666 MHz |
| hard_drive | 512 GB SSD |
| graphics_coprocessor | NVIDIA GeForce MX250 2GB GDDR5 |
| chipset_brand | Intel |
| card_description | Dedicated |
| graphics_card_ram_size | 2 GB |
| wireless_type | 802.11ac |
| number_of_usb_20_ports | 1 |
| number_of_usb_30_ports | 3 |
| date_first_available | June 28, 2019 |
Wonderful right out of the box! Read more
Todo correcto, buen producto Read more